METODY NADRUKÓW

Dopasujemy każdy rodzaj druku.


Nadruki wykonujemy wieloma metodami w zależności od potrzeb klienta. Oto kilka rodzajów nadruków stosowanych na naszych wyrobach:
Sitodruk farbami plastizolowymi: jeden z najpopularniejszy druków używanych do zdobienia tkanin. Cechy charakteryzujące tego rodzaju druk to przede wszystkim precyzyjne odzwierciedlenie detali oraz duże nasycenie barw. Nadaje się do każdego rodzaju i koloru materiałów, a dzięki utrwalaniu w wysokich temperaturach ma wysoką odporność na pranie.
Sitodruk farbami wodnymi: nadaje się głównie do jasnych kolorów tkanin. Farby wykorzystywane do tych nadruków nie posiadają szkodliwych substancji, w związku z tym polecane są do nadruków na rzeczach przeznaczonych dla dzieci, a pełna gama pigmentów gwarantuje piękne i żywe kolory.
Aby uzyskać ciekawy efekt nadruku proponujemy zastosowanie druku farbami brokatowymi i metalicznymi.
Kolejną z technik druków często wykorzystywanych w naszych wyrobach jest druk 3d polegający na użyciu specjalnych farb, które po obróbce dają efekt przestrzenności.
Na produktach wykonanych ze 100 procentowej bawełny możliwy do wykonania jest również druk wywabowy. Nadruki te są bardzo gładkie, nie wyczuwalna jest żadna struktura farby, a to za sprawą tego że farby używane do tego typu nadruku, pod wpływem odpowiedniej temperatury, usuwają kolor barwionej wcześniej dzianiny/tkaniny do „surówki” i barwią swoimi pigmentami ,oczywiście na bazie ekologicznych wodnych farb i pigmentów.
Oferujemy też wszelkiego rodzaju nadruki wykonywane techniką wgrzewania lub wprasowywania w materiał np. folii termotransferowej flex, folii z meszkiem flock lub folii metalicznych.